Çarşamba, Nisan 09, 2014

BLOGUNUZUN ALEXA DEĞERİNİ YÜKSELTİN

Uzun zamandır duyduğum ama tam olarak ne olduğunu bir değerdi Alexa değeri. İnternet'te Google Amca ya sordum dedim nedir bu Alexa değeri ne işe yarar. Çok fazla tenikle ilgili bilgiye sahip olmasamda aslında Alexa biz blogcular için bayağ bir önem arz ediyor. Sitemizin trafiğinin artmasında ciddi bir rolü var.
Şimdi sizlerinde basitçe uygulayabileceği teknikleri paylaşacam çünkü bu Alexa bloglarda kendinden bahsedilmesini çok seviyormuş :)

Şimdi gelelim bazı yükseltme tekniklerine


Bloglarınızı Alexa dizin sistemine mutlaka kaydettirmemiz ve onaylatmamız gerekiyormuş. Bunu yapınca Alexa'nın  gözünde blogumuz  gerçek kimlik haline dönüşüyormuş. Birde Rankınızı yükseltiyormuş ki bu rank nedir onu da tam çözmüş değilim :)


Bilgisayarımızda toolbar'a mutlaka Alexa toolbarı eklememiz gerekiyor. Ben ekledim faydası var diyebilirim. Böylece Alexa Türkiye değerinizi görebiliyorsunuz ve gezdiğiniz blogların ve sitelerin alexa değerini görebiliyorsunuz. Yüklemek için http://www.alexa.com/toolbar


Birde hani şu baloglarımıza eklediğimiz widgetler var ya işte bir tanede alexa widgeti eklemek gerekiyor. Böylece Alexa bizi tanıyormuş.. Eklemek için http://www.alexa.com/siteowners/widgets

Backlink almakta Alexa değerini yükseltmede önemli bir rolü varmış.


Kopyala yapıştır yazıları paylaşmadan Bloglara düzenli ve özgün içerik girmek. 


Bloglarımızın sosyal paylaşım sitelerinde çokça paylaşılıyor olmasıda Alexa değerimizi yükseltiyormuş ki bu konuda mümkün olduğunca birbirimize destek olmalıyız.. Pamuk parmaklar klavyelere :))


En son olarakta blogunuzda Alexa hakkında link vererek yazı yazmak. Bu Alexanın çok hoşuna gidiyormuş.

Alexa'yı ziyaret etmek için http://www.alexa.com/ tıklayınız.

Benim öğrendiklerim bu kadar. Sizlerinde ilave etmek istediği bir şey olursa yorumlardan bildirebilirsiniz..
4 yorum:

 1. Ben alexaya geçen hafta üye oldum. Tüm hareketleri bire bir takip edebiliyorum. Siteye kaç kişi, hangi ülkeden giriş yapıldığını Dünya ve Türkiye siralamanizi da görebiliyorsunuz.
  Yazı için teşekkürler benden hızlı davrandiniz.

  YanıtlaSil
 2. Merhaba, yaptığınız duvar süsleri çok güzel ve zevkli... emeğinize ve elinize sağlık ;)) Blogunuzu incelerken gördüm bu alexayı...şimdi bende blogum için yararlanmayı düşünüyorum, teşekkürler paylaşım için.
  İstanbul veya Türkiyenin diğer şehirlerinde çocuklarımla yaptığım ve gezerken önceden bilmek gereken noktaları vurgulayan bir blog yazarıyım.

  Blogumu ziyaret etmek isterseniz www.cocuklagezin.blogspot.com.

  Sevgiyle okumanız dileklerimle ;))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Berrin hanımcım beğenmenize sevindim:) Blogunuzu ziyaret edeceğim:)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.

© Ebruli Günler, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena